Novinky

06. 09.
2019

Wranitzky Kapelle v Klášteře Nová říše

Velký úspěchem skončila premiéra koncertu, resp. komentovaného programu Wranitzky Kapelle se sólisty Davidem Petrlikem a Kristinou Fialovou. Koncert zasvěceně uváděl a orchestr precizně vedl dirigent Marek Štilec. Těleso se představilo, jako špičkový orchestr a bylo slyšet, že  třídenní soustavná práce a zkoušky v klášteře Nová Říše, se opravdu vyplatily. Přejeme hodně dalších koncertů a projektů! 

26. 08.
2019

Hudba nezná hranice pokračuje

Již příští týden proběhne v klášteře Nová Říše hudební workshop festivalového orchestru Wranitzky Kapelle, který vyvrcholí veřejnou generální zkouškou 4. září od 19:00 a koncertem v rámci festivalu Allegro Vivo v rakouském Waidhofenu 5. září od 19:00. Do Nové Říše jede v 18:00 festivalový autobus od hotelu Gustav Mahler. 

26. 07.
2019

Wranitzky Kapelle v Klášteře Nová říše

Pokračuje projekt Hudba bez hranic k výročí pádu železné opony.. V klášteře Nová Říše 4. září a 5. září ve Waidhofenu proběhnou koncerty festivalového orchestru Wranitzky kapelle se sólisty Kristinou Fialovou a Davidem Petrlikem. 

08. 07.
2019

Výstava Hudba našeho srdce v rodném domě až do 4. srpna

Od 5. července je v rodném domě Gustava Mahlera v Kalištích u Humpolce nainstalována výstava fotografií Evy Bystrianské "Hudba našeho srdce". k vidění bude až do 4. srpna v otevíracích hodinách penzionu Mahler. 

03. 07.
2019

Oslava výročí narození Gustava Mahlera v jeho rodném domě

V pátek 5. července od 14:30 hodin proběhne v rodném domě Gustava Mahlera v Kalištích u Humpolce koncert souboru Orchestra for the Earth a vernisáž výstavy fotografií Evy Bystrianské s názvem "hudba našeho srdce". ta potrvá v Kalištích do 4. srpna.

29. 06.
2019

Velký úspěch v Horáckém divadle

Obě premiéry singspielu Dobrá rada drahá měly velký úspěch - více v kritice na Klasika plus.

19. 06.
2019

Dobrá rada drahá!!!

Již 25. a 26. 6. v Horáckém divadle zjistíme, jak to vlastně bylo s tou "Dobrou radou" ... Těší se na vás zpěváci, orchestr a dirigent i všichni další, kteří se na tomto unikátním přestavení podíleli!!!

19. 06.
2019

Mahler a Beethoven v DKO 21. června 18:00

Dvě z nejkrásnějších a nejoblíbenějších děl hudební literatury přivezou do Jihlavy mladí hudebníci z USA. Přednesou původní verzi 1. věty II. symfonie Gustava Mahlera a 5. symfonii Ludwiga van Beethovena Osudovou. Přijďte si poslechnout zaujetí a nadšení amerických hudebníků!

19. 06.
2019

Epoque Quartet a Irvin Venyš

Dva, vlastně tři koncerty v rámci festivalu Mahler-Jihlava provedl Epoque Quartet s klarinetistou Irvinem Venyšem. První v hudebním sále kláštera v Nové Říši byl poctou rodákovi Pavlu Vranického - zaznělo jeho Divertimento B dur, další pro jihlavské Gymnázium a večerní v DIODU pak strhly skvělou náladou, atmosférou a neuvěřitelným mistrovstvím všech protagonistů. velká gratulace patří i studentům ZUŠ Jihlava!!!

12. 06.
2019

Koncert Kraje Vysočina

Špičkový výkon předvedli včera členové Komorního orchestru Ference Liszta. Publikum v Horáckém divadlo je odměnilo dlouhotrvajícím potleskem. přídavek - Uherský tanec J. Brahmse byl nádhernou tečkou za celým večerem.

 

" Dobrá rada drahá" ale můžete ji v nejlepší ceně a kvalitě dostat při návštěvě premiéry singspielu Josefa Bárty v Horáckém divadle Jihlava 25. a 26. června 2019. Již v těchto dnech probíhají koreptice a zkoušky na obnovenou premiéru (1778)  ve spolupráci Hudební fakulty AMU, Horáckého divadla a Festivalu Mahler-Jihlava Hudba tisíců.

 

 

jihlava.cz
kr-vysocina.cz
mkcr.cz