Novinky

26. 07.
2019

Wranitzky Kapelle v Klášteře Nová říše

Pokračuje projekt Hudba bez hranic k výročí pádu železné opony.. V klášteře Nová Říše 4. září a 5. září ve Weidhofenu proběhnou koncerty festivalového orchestru Wranitzky kapelle se sólisty Kristinou Fialovou a Davidem Petrlikem. 

08. 07.
2019

Výstava Hudba našeho srdce v rodném domě až do 4. srpna

Od 5. července je v rodném domě Gustava Mahlera v Kalištích u Humpolce nainstalována výstava fotografií Evy Bystrianské "Hudba našeho srdce". k vidění bude až do 4. srpna v otevíracích hodinách penzionu Mahler. 

03. 07.
2019

Oslava výročí narození Gustava Mahlera v jeho rodném domě

V pátek 5. července od 14:30 hodin proběhne v rodném domě Gustava Mahlera v Kalištích u Humpolce koncert souboru Orchestra for the Earth a vernisáž výstavy fotografií Evy Bystrianské s názvem "hudba našeho srdce". ta potrvá v Kalištích do 4. srpna.

29. 06.
2019

Velký úspěch v Horáckém divadle

Obě premiéry singspielu Dobrá rada drahá měly velký úspěch - více v kritice na Klasika plus.

19. 06.
2019

Dobrá rada drahá!!!

Již 25. a 26. 6. v Horáckém divadle zjistíme, jak to vlastně bylo s tou "Dobrou radou" ... Těší se na vás zpěváci, orchestr a dirigent i všichni další, kteří se na tomto unikátním přestavení podíleli!!!

19. 06.
2019

Mahler a Beethoven v DKO 21. června 18:00

Dvě z nejkrásnějších a nejoblíbenějších děl hudební literatury přivezou do Jihlavy mladí hudebníci z USA. Přednesou původní verzi 1. věty II. symfonie Gustava Mahlera a 5. symfonii Ludwiga van Beethovena Osudovou. Přijďte si poslechnout zaujetí a nadšení amerických hudebníků!

19. 06.
2019

Epoque Quartet a Irvin Venyš

Dva, vlastně tři koncerty v rámci festivalu Mahler-Jihlava provedl Epoque Quartet s klarinetistou Irvinem Venyšem. První v hudebním sále kláštera v Nové Říši byl poctou rodákovi Pavlu Vranického - zaznělo jeho Divertimento B dur, další pro jihlavské Gymnázium a večerní v DIODU pak strhly skvělou náladou, atmosférou a neuvěřitelným mistrovstvím všech protagonistů. velká gratulace patří i studentům ZUŠ Jihlava!!!

12. 06.
2019

Koncert Kraje Vysočina

Špičkový výkon předvedli včera členové Komorního orchestru Ference Liszta. Publikum v Horáckém divadlo je odměnilo dlouhotrvajícím potleskem. přídavek - Uherský tanec J. Brahmse byl nádhernou tečkou za celým večerem.

10. 06.
2019

Hudba nezná hranice

Velký dík Vysočina Tourism za skvělou spolupráci při projektu "Hudba nezná hranice", zejména Ing. Čihákovi a Bc. Nejezchlebové. Bez nich bychom úspěšný projekt v Kalištích i Jihlavě těžko realizovali.

10. 06.
2019

Standing ovation pro Allegro Vivo!

Mimořádný výkon skvělou dramaturgii představil na svém koncertu rakouský orchestr Allegro Vivo. Virtuozita i lehkost, se kterou orchestr od houslí řídil Vahid Khadem - Missagh, nadchly publikum ve zcela zaplněné Gotické síni jihlavské radnice.

 

" Dobrá rada drahá" ale můžete ji v nejlepší ceně a kvalitě dostat při návštěvě premiéry singspielu Josefa Bárty v Horáckém divadle Jihlava 25. a 26. června 2019. Již v těchto dnech probíhají koreptice a zkoušky na obnovenou premiéru (1778)  ve spolupráci Hudební fakulty AMU, Horáckého divadla a Festivalu Mahler-Jihlava Hudba tisíců.

 

 

jihlava.cz
kr-vysocina.cz
mkcr.cz