Novinky

28. 12.
2021

Nashledanou v roce 2022

Těšíme se na vás!

01. 11.
2021

Brilantní výkon orchestru Allegro Vivo a sólistů

Slavnostní závěrečný koncert byl po všech stránkách excelentní. Vynikající výkon sólistů a orchestru, krásná slova hejtmana Kraje Vysočina pana Vítězslava Schreka a spokojení diváci. Díky všem!

20. 10.
2021

Závěrečný koncert festivalu Hudba tisíců Mahler- Jihlava 2021

Dovolte, abychom vás co nejsrdečněji pozvali na slavnostní závěrečný koncert 20. ročníku festivalu Mahler – Jihlava Hudba tisíců, který tuto neděli 24. 10. 2021 od 18:00  proběhne v Gotické síni jihlavské radnice.   Vystoupí na něm orchestr partnerského festivalu z Rakouska Allegro Vivo s dirigentem a houslovým virtuózem Vahidem Khadem-Missaghem.  Pro koncert v Gotickém sálu Jihlavské radnice si dirigent a umělecký šéf festivalu a orchestru Allegro Vivo vybral skladby Respighiho, Haydna a Beethovena. Posluchači budou mít možnost slyšet populární Respighiho Suitu Staré árie a tance, která přináší úpravy barokních děl italských Mistrů. Haydnův nejznámější Koncert pro klavír č. 11 D dur Hob. XVIII/11 zahraje za doprovodu orchestru Allegro Vivo Dorothy Khadem-Missagh. Tato vynikajícísólistka spolu s celým orchestrem tak přináší v autentické interpretaci dílo autora, který patří k slavnému vídeňskému trojhvězdí klasicismu. Patří do něj i autor třetího díla, které na závěrečném koncertu festivalu Hudba tisíců – Mahler Jihlava 2021 zazní. Bude to proslulá Beethovenova Kreutzerova sonáta A dur, op. 47, původně dílo pro  housle a klavír, kterou skladatel Christoph Ehrenfellner upravil pro housle a smyčcový orchestr. 


17. 10.
2021

HERBSTESKOMMEN nach und mit Gedichten von Louis Fürnberg

Byl to trochu zvláštní a nezapomenutelný večer 14. 10. 2021 v Gotické síni jihlavské radnice. Na pódiu se sešli drobná starší dáma, známý herec a muž s kytarou. Společně nás přenesli do světa poezie jihlavského rodáka - otce té drobné dámy - Louise Fürnberga. V básních v originále německy, v českých překladech, v písních ... Hudba a umění má dar opravdu spojovat a ten večer to dokázal!!! Díky protagonistům, publiku, Mojmíru Kolářovi, česko-německému fondu budoucnosti, publiku, všem partnerům festivalu - bylo to krásné!

01. 10.
2021

Harfa ze dvora Marie Antoinette a moderní koncertní harfa na jihlavské radnici

7. 10.  18:00  Gotická sí

Jedinečný komponovaný program harfistky Barbory Plaché s vzácnou harfou ze dvora Marie Antoinette a moderní koncertní harfou.
Na koncertě uvidíte a uslyšíte vzácnou originální jednozářezovou harfu ze dvora Marie Antoinette, na kterou zazní hudba klasicismu od autorů J.K. Krumpholtze, J.L. Dusíka či A. Rosettiho. Následovat bude hudba romantická z per Antonína Dvořáka, Josefa Suka, Zdeňka Fibicha a Bedřicha Smetany. Uslyšíte jak slavnou Vltavu, tak i Dvořákův Slovanský tanec. 20. století zastoupí například skladatel J.F. Fischer a hudbu současnou, Vadim Petrov. Součástí programu je představení vývoje harfy, osudy skladatelů a jejich hudby či celkový historický kontext.
Česká klasická hudba je naše obrovské kulturní dědictví, kterého si považuje celý svět a harfa v ní má své jedinečné a nezastupitelné místo. Tento projekt je jediným projektem na světě, kde na jednom koncertě máte možnost vidět a slyšet jak harfu z 18. století, tak moderní koncertní, pedálovou, harfu.

26. 09.
2021

Pojeďme do Nové Říše

Další skvělý program s dílem Pavla Vranického zazní 30. 9. od 19:00 v hudebním sále unikátního kláštera v \Nové Říše. Festivalový autobus odjíždí 18:00 od hotelu Gustav Mahler v Jihlavě. 

12. 07.
2021

J. B. Foerster a G. Mahler

Další krásný koncert v rodném domě Gustava Mahlera. Ve skvělém podání mezzosopranistky Ester Pavlů a klavíristy Ahmada Hedara zazněly písně Josefa Bohuslava Foerstera a Gustava Mahlera. S přátelství obou skladatelů a dobovými souvislostmi seznámil posluchače Prof. Jiří Štilec.

21. 06.
2021

Poděkování v Horáckém divadle 17. června 2021

Děkovali jsme bojovníkům proti pandemii - lékařům, hasičům, policii, dobrovolníkům, sociálním pracovníkům a všem dalším, jak jinak než hudbou. Chlapecký sbor Boni Pueri spolu s Lucií Silkenovou a Julií Svěcenou vytvořili v Horáckém divadle skvělou atmosféru! Máme radost, že se k akci připojilo Statutární město Jihlava i Kraj Vysočina. Oba jeho představitelé primátorka Karolína Koubová a hejtman Vítězslav Schrek poděkovali divákům, kterými byli převážně právě ti, kdo se s covidem setkali v první lini!  

17. 06.
2021

Děkujeme hudbou

https://youtu.be/Muomhw8zYw8

On line stream zde 

10. 06.
2021

La Galatea

Společný projekt dvou festivalů, které nesou jméno slavných skladatelů Janáčkův Máj a Mahler Jihlava doputoval z Frýdku-Místku do Jihlavy. Kostel Povýšení sv. Kříže byl svědkem nádherné hudby Leopolda Koželuha, špičkových výkonů umělců a nadšeného aplausu diváků. Příprava začala v roce 2018, loni provedení zhatil Covid, ale letos se vše povedlo a další znovuobjevený poklad hudební literatury se představil publiku.

jihlava.cz
kr-vysocina.cz
mkcr.cz