Gustav Mahler

31. 08.
2017

Epilog festivalu 4. říjen 19,00 gotická síň radnice Jihlava

Pořad Královna zpěvu Ema Destinnová  zakončí letošní ročník festivalu Hudba tisíců. Mezzosopranistka Andrea Tögel Kalivodová, klavíristka Ladislava Vondráčková a herečka Barbora Šporclová Kodetová představí slavné árie a písně, stejně jako zajímavý život slavné pěvkyně. Vstupenky jsou k dispozici v Info centru Jihlava, nebo je lze rezervovat na info@mahler2000.cz. Cena 200/100 Kč.

31. 07.
2017

Výstava Martin Beck - Lidská duše v Kalištích

Stále můžete v Kalištích u Humpolce navštívit výstavu Martin Beck - Lidská duše. Unikátní portréty známých osobností budou k vidění ještě do 22. srpna.

07. 07.
2017

Vernisáž výstavy Martin Beck - Lidská duše ukončila festival Mahler-Jihlava

5. července v Kalištích u Humpolce - tradiční sázení růží, krásná výstava a pohodové odpoledne s výbornými muzikanty (P.Lisý, M. Dvořák a H. Žaloudek) a skvělými moučníky paní Lidušky v rodném domě Gustava Mahlera. Díky všem!

19. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Hudba tisíců - Mahler Jihlava 2020 ve svém programu především oslaví 160. výročí narození Gustava Mahlera i 250. výročí narození Ludwiga van Beethovena.

Na slavnostním zahajovacím koncert  zazní Symfonie č. 5  Gustava Mahlera v podání Moravské filharmonie Olomouc, na závěrečném potom její část v podání mladých amerických hudebníků z Prague Nights Festival Orchestra. Ti do svého programu zařadili i  písňový cyklus  "Chlapcův kouzelný roh" , jehož část provede i soubor PhilHarmonia Octet Prague s barytonistou Jiřím Rajnišem v úpravě pro dechový oktet a baryton.  V rámci rozsáhlého  mezinárodního projektu „Češi ve Vídni“, zazní obnovená premiéra kantáty La Galatea pro soprán, smíšený sbor a orchestr Leopolda Koželuha. Pořad Piš mi, tvoje Alma - představí tragický osud Almy Rosé - neteře Gustava Mahlera. 

I nadále festival posiluje svůj mezinárodní charakter. Ze zahraničních těles vystoupí na festivalu Allegro Vivo Orchester, Prague  Nights Festival Orchestra, Helsinki Baroque Ensemble, Orchester a zbor VŠMU z Bratislavy.  Jako sólisté se představí Katarina Porubanova, Renata Bicankova, Simona Eisinger, Aapo Häkkinen, David Kim,  Adi Muralidharan,  dirigenti Marian Lejava a John Nardolillo.

Uplynulo již deset let od  7. července 2010 - 150. let od narození Gustava Mahlera (1860 – 1911), kdy vyvrcholily přímo v jeho rodišti v Kalištích u Humpolce velkolepé mezinárodní oslavy jubilea rodáka z Vysočiny, jedné z nejvýznamnějších osobností světové hudby a  tehdy i celý devátý ročník festivalu Hudba tisíců – Mahler Jihlava 2010.

Gustav Mahler
jihlava.cz
kr-vysocina.cz
mkcr.cz