Novinky

18. 10.
2016

15. ročník festivalu Mahler-Jihlava HUDBA TISÍCŮ skončil

Představením Cesta poutníka skončil letošní ročník festivalu Mahlera Jihlava. Děkujeme všem skvělým účinkujícím, spolupracovníkům, členům výboru, věrným podporovatelům, Statutárnímu městu Jihlava, Kraji Vysočina a hlavně báječným divákům, kteří nám dávají jistotu, že naše cesta je správná.  Díky všem!!!!

 

foto: Jan Černo

12. 10.
2016

Epilog festivalu 17. října 18:00 DIOD

Český orloj - scénická hudební koláž  (Janáček, Martinů, Šiktanc)

Účinkují: Mužské vokální kvarteto Q VOX /zpěv, recitace, housle, flétna, bicí/

Hana Achilles /tanec/

Magdalena Múčková /zpěv, cimbál/

Martin Jakubíček /varhany

choreografie Ladislava Košíková, Tomáš Pilař - režie

07. 07.
2016

Patnáctý ročník festivalu Hudba tisíců zakončil koncert polského orchestru

 

Koncertem orchestru Sinfonietta Cracovia s dirigentem Jurkem Dybałem skončil  6. července 2016 letošní patnáctý jubilejní ročník festivalu Hudba tisíců – Mahler Jihlava 2016. Vynikající polský orchestr zahrál v rodném domě Gustava Mahlera skladby Pendereckého, Vranického a Schuberta. Ještě předtím proběhla v Kalištích u Humpolce v rodném domu Gustava Mahlera vernisáž výstavy o Jarmile Novotné ve spolupráci se Společností Zámek Liteň a polští hosté spolu se zástupkyní Zámku Liteň zasadili symbolickou mahlerovskou růži.

 

07. 07.
2016

15. ročník festivalu HUDBA TISÍCŮ Mahler-Jihlava 2016 skončil!

Sázení růže, vernisáž výstavy o Jarmila Novotné a koncert polského orchestru Sinfonietta Krakow s dirigentem Jurkem Dybalem uzavřeli v rodném domě Gustava Mahlera jubilejní ročník festivalu. Děkujeme všem umělcům i návštěvníkům, partnerům a mecenášům a těšíme se na další setkávání!

29. 06.
2016

Polský orchestr z Krakova uzavírá letošní jubilejní patnáctý ročník festivalu Hudba tisíců

Koncertem orchestru Sinfonietta Cracovia a dirigenta Jurka Dybała z Polska (mimochodem je členem Vídeňské filharmonie) vrcholí ve středu 6. července v 15. 30 mezinárodní hudební festival Hudba tisíců - Mahler Jihlava 2017. Orchestr, který získal skvělé renomé svými výkony v oblasti romantické i novější hudby a je oceňován takovými osobnostmi jako je Krzysztof Penderecki, zahraje v rodném domu Gustava Mahlera v Kalištích u Humpolce tvorbu Antonína Vranického (Kvintet č. 2, op. 8), Franze Schuberta (úprava smyčcového kvartetu „Smrt a dívka“  pro orchestr Gustava Mahlera) a Pendereckého „Tři skladby ve starém stylu“. Ještě před koncertem bude zahájena ve spolupráci s neziskovou organizací Zámek Liteň výstava o Jarmile Novotné, která je nazvána Jarmila Novotná: Operní diva. Členové polského orchestru a jejich dirigent Jurek Dybał  zasadí i symbolickou mahlerovskou růži – speciálně vybraný kultivar Constance ze šlechtitelské dílny David Austin.

 

23. 06.
2016

Jihočeská komorní filharmonie v Jihlavě

Krásný a zajímavý program přivezla do Jihlavy Jihočeská komorní filharmonie pod taktovkou Hansjörga Albrechta. Po melancholickém Adagiettu Gustava Mahlera zazněla světová premiéra 1. symfonie Dorothey Hofmann za účasti autorky a nakonec se představil skvělý hobojista Martin Daněk v koncertu Richarda Strausse. Gratulujeme a díky!

20. 06.
2016

Festival Mahler Jihlava 2017

Tak se nám to krásně prolíná finišujeme s festivalem 2016 a zároveň s přípravou 16. ročníku. Jestli se vše povede bude opravdu skvělý. Na zahajovací koncert jednáme se Symfonickým orchestrem hl.m. Prahy FOK a jejich hlavním hostujícím dirigentem Jac van Steenem. Oslavíme výročí J. V. Stamice s "jeho orchestrem" z Mannheimu a věříme, že se povede koncert pěvecké hvězdy - velkého přítele festivalu a milovníka hudby Gustava Mahlera - ale víc neprozradíme.

20. 06.
2016

Milan Svoboda a hosté DiOD

14. 06.
2016

Beatles, jazz a Milan Svoboda

Pondělí 13. června patřilo na festivalu Mahler-Jihlava 2016 jazzu a jeho vynikajícímu představiteli Milanu Svobodovi. Po sólovém koncertu pro studenty Gymnázia Jihlava přizval ke spolupráci smyčcové kvarteto Gamavilla Quartet, vibrafonistu Radka Krampla a Tomáše Reindla - perkuse. Zaplněný sál tleskal nejprve úpravám Beatles a v druhé půli pak kompozicím Milana Svobody.

foto: Jan Černo

12. 06.
2016

Tradiční cyklojízda po stopách Gustava Mahlera

Slavnostní fanráry, milá slova, příjemné počasí a dobrá nálada provázeli na startu účastníky cyklojízdy Kaliště-JIhlava. První kontrola byla v Herálci.

foto: Jan Černo

jihlava.cz
kr-vysocina.cz
mkcr.cz