Novinky

21. 09.
2020

Zářijový týden festivalu byl nádherný

16. září v presbytáři kostela Povýšení sv. Kříže jsme se přenesli do středověku, slovo, gregoriánský chorál a jedinečný prostor navodili atmosféru dokonale. K tomu ohromující kresba laserem, duše v očistci mám stále před očima. TUTTI nezklamalo ani bez dirigenta! Petr Vronský a Moravská filharmonie Olomouc předvedli opravdu špičkové provedení 5. symfonie Gustava Mahlera, je vidět, že orchestr i dirigent věnovali přípravě velkou pozornost a poradili si s nelehkým kostelním prostorem. Standing ovation naprosto zaslouženě!!! Díky všem....

21. 09.
2020

Orchestr TUTTI nakonec bez dirigenta!

Naše plány poněkud zhatil Covid 19, ale orchestr TUTTI to zvládl skvěle, na jedničku!!! I bez dirigenta zahrál a přispěl k slavnostní atmosféře při zahájení festivalu. Paní primátorka s ředitelem festivalu pak položili květinu k soše Gustava Mahlera.

15. 09.
2020

Zahájení festivalu a koncert dechového orchestru TUTTI

V pátek 18. září oficiálně zahájíme letošního festivalu Mahler Jihlava. Hlavní bod programu bude představovat dechový orchestr TUTTI při ZUŠ Jihlava, pod vedením Jana Noska. 
Celý koncert proběhne v plenéru - v parku Gustava Mahlera, od 15:00. Počasí by k nám mělo být vlídné, těšíme se na Vás!  

26. 08.
2020

Festival se vrací do Nové Říše

Již 10. září se opět vrátí festival Mahler Jihlava Hudba tisíců! Konkrétně se tak stane v novoříšském klášteře od 18:00 - Wranitzky Kapelle s Vilémem Veverkou, pod vedením Marka Štilce. 
Na programu budou skladby autorů napříč klasicismem: Domenico Cimarosa, Pavel Vranický, Joseph Haydn -
Festivalový autobus odjíždí v 16:30 od hotelu Gustava Mahlera v Jihlavě.
Těšíme se!

02. 07.
2020

Mahler Hour také v Kalištích u Mahlera 7. července

V rámci akce pořádané Mahler Foundation která spojuje všechny společnosti G. Mahlera po celém světě proběhne i virtuální návštěva rodného domu v Kalištích u Humpolce.  

23. 06.
2020

Prodej vstupenek i v knihkupectví Jitka!

Jsme moc rádi, že nám pomůže s prodejem vstupenek tradičně i knihkupectví Jitka Dominikánská 1329, Jihlava. Milé paní Křivánkové moc děkujeme!!! Jiří Rajniš vystoupí na festivalu nejen 7. července na obou slavnostních koncertech k 160. výročí, ale i v netradiční úpravě Mahlerových písní pro dechový octet. Tuto událost si nenechá ujít ani Česká televize!!! 


19. 06.
2020

Prodej vstupenek

Vážení přátelé, od úterý 23. června budou v prodeji vstupenky na 19. ročník festivalu Mahler-Jihlava 2020, prozatím pouze v hotelu Gustav Mahler. Můžete rovněž využít on line prodej v síti TicketOn, nebo rezervaci na mail info@mahler2000.cz 

11. 06.
2020

Happy Birthday Gustav (and Ludwig)...

7. července popřejí hudbou Jiří Rajniš a Miroslav Sekera dvěma velikánům světové hudební literatury, slovem potom Prof. Jiří Štilec. Vstup v Kalištích ve 14:30 i v gotické síni radnice Jihlavy od 19:00 je volný! Těšíme se na setkání s posluchači!!!

24. 05.
2020

Festival Hudba tisíců Mahler - Jihlava 2020

Vážení přátelé krásné hudby, festival zahájíme 7. července v Kalištích u Humpolce a Jihlavě, na obou koncertech bude vstup volný. Na hlavní program, který začne 16. září prozatím nebudeme zahajovat prodej vstupenek s ohledem na nejistou situaci ve vývoji opatření v souvislosti s nákazou Covid 19. Zahájení prodeje vstupenek včas oznámíme. Těšíme se na vás v koncertních sálech města Jihlavy a Kraje Vysočina. 

12. 03.
2020

prodej vstupenek na festival

Vážení přátelé a příznivci festivalu Hudba tisíců Mahler-Jihlava 2020, velmi se omlouváme, ale za současné situace jsme se rozhodli odložit začátek prodeje vstupenek na 1. dubna, kdy, věřme, bude situace jasnější. Prozatím se dovolujeme popřát hodně zdraví, dobrou náladu a brzký návrat do koncertních sálů a dalších kulturních zařízení.

jihlava.cz
kr-vysocina.cz
mkcr.cz