Novinky

19. 05.
2022

Zahajovací koncert festivalu byl nádherný!

Písně Gustava Mahlera, předehry z oper Bedřicha Smetany a Alexandra Zemlinského zazněly na zahajovací koncertu festivalu Mahler Jihlava - Hudba tisíců 2022 v podání pěvce Jiřího Rajniše,  Českého národního symfonického orchestru a dirigenta Vinzenze Praxmarera. Bravo všem!

18. 05.
2022

Slavnostní zahájení 17. května 2022

Koncertem Dechového orchestru TUTTI při ZUŠ Jihlava začal hudební festival Mahler Jihlava - Hudba tisíců. K výročí úmrtí Gustava Mahlera položili ředitel festivalu Jiří Štilec a primátorka Jihlavy Karolína Koubová květinu k jeho pomníku.

25. 04.
2022

Zahájení prodeje vstupenek

Fyzický prodej vstupenek bude zahájen 2. května v TIC Brána Jihlavy. On line pouze na www.goout.cz, bohužel Ticketon nepřežil covidovou dobu.....

19. 04.
2022

Festival zahájíme 17. 5. v Parku GM

21. ročník festivalu zahájí tradičně Dechový orchestr TUTTI při ZUŠ Jihlava v parku Gustava Mahlera, kde zástupci města, kraje a festivalu položí květinu k soše GM. Český národní symfonický orchestr - čerstvý držitel Grammy - spolu s barytonistou Jiřím Rajnišem a dirigentem Vinzenzem Praxmarerem pak 18. května od 18:00 v kostele Povýšení sv. Kříže provedou skladby B. Smetany, A. Zemlinského a G. Mahlera na úvodním slavnostním koncertu festivalu.

jihlava.cz
kr-vysocina.cz
mkcr.cz