Fotogalerie

Výstava Martin Beck - Lidská duše v Kalištích

Prohlédnout

Výstavu Martin Beck - Lidská duše v rodném domě Gustava Mahlera v Kalištích u Humpolce zahájila vernisáž 5. července. Další růži do mahlerovského rozária zasadili Martin Beck a Jana Černá. foto: Jan Černo

Chicago Youth Symphony Orchestra

Prohlédnout

Populární Karneval  Antonína Dvořáka, méně známá kompozice Na jihu Edwarda Elgara a hlavně Patetická symfonie Petra Iljiče Čajkovského v podání mladých hudebníků pod taktovkou Allena Tinkhama, standing ovation, 3 přídavky - to vše byl závěrečný koncert festivalu Hudba tisíců.

foto: Jan Černo

Malmö Academic Choir and Orchestra 2017

Prohlédnout

A skvělá mezzosopranistka Ida Ränzlöv, vše za řízení Daniela Hanssona. Krásný program, vynikající výkony a poučené a spokojené poublikum včetně primátora Statutárního města Jihlavy s manželkou.

foto: Jan Černo

Dvořákův americký sen v Gotické síni radnice Jihlava

Prohlédnout

Skvělý pořad připravi Jiří Štilec z korespondence Ant. Dvořáka běhěm jeho pobytu v USA (Jan Šťastný), jeho slavných písní a klavírní tvorby (Petra Vondrová a Martin Kasík). Ve skladbách Dvořákových žáků z USA pak zazněl i klarinet Irvina Venyše.

foto: Jan Černo

Kytarové kvarteto v Gotické síni

Prohlédnout

Krásný koncert připravilo zaplněnému sálu Pražské kytarové kvarteto, na začátku se pak představila violoncellistky Anna Čermáková, vítězka krajské soutěže ZUŠ, kterou pedagogicky vede Martina Charvátová.

foto: Jan Černo

Cyklojízda z parku Gustava Mahlera

Prohlédnout

Tři vzácné dámy I. Svobodová, J. Petrůjová a M. Svatošová položily květiny k pomníku Gustava Mahlera a cyklisté vyrazili po navržených trasách.

foto Jan Černo a Miroslav Svatoš

Bosch Streichersolisten

Prohlédnout

Vynikající česká violistka Kristina Fialová, Bosch Streichersolisten a dirigent Robert Wieland zaujali obrovským nasazením a chutí se kterou zahráli náročný program.

 

foto Jan Černo

Koncert pro Gymnázium Jihlava - Moravia Quintet

Prohlédnout

Velmi zajimavý program si připravili pro studenty Gymnázia pánové z Moavia Quintet - nejen, že báječně zahráli, ale představili podrobně a zábavně své nástroje.

 

foto: Jan Černo

J. B. Foerster skladatel, malíř, básník

Prohlédnout

Mimořádný projekt, který díky úsilí Jany Součkové a Marie Némové, představil J. B. Foerstra v celém jeho uměleckém záběru. Krásnou milostnou poezii přednesli vynikajícím způsobem studenti Gymnázia - Tomáš Ryška a Jakub Vítek.

Samozřejmě zazněla i hudba J. V. Stamice, jehož jméno nese skvělé smyčcové kvarteto.

 

foto: Jan Černo

ZUŠ Jihlava OPEN 2017

Dechové orchestry - ZUŠ HUmpolec a Чинадіївської ДШМ

Prohlédnout

7. ročník setkání Evropan-Gustav Mahler v Kalištích u Humpolce.

 

foto Jan Černo

Rapper Martin Trnavský

Prohlédnout

Nečekaná spojení chemie a hudby, pěvecký sbor Fosforečnan, dotace EU na analýzu Českého Hip Hopu a jeho zpracování do Mendělějevovi tabulky prvků, Smetanova Vltava i Wagnerova Jízda Valkýr - vynikající výkon Martina Trnavského, prostě krásný zážitek v DIODu.

foto: Jan Černo

Thomas Hampson v Jihlavě

Prohlédnout

Zaplněný kostel sv. Kříže aplaudoval ve stoje a zaslouženě odměnil skvělý výkon všech!

 

foto: Jan Černo

Zahajovací koncert festivalu Hudba tisíců

Prohlédnout

z ohlasů:

Děkuji Vám za zprostředkování úžasného uměleckého zážitku na dnešním Slavnostním zahajovacím koncertu festivalu Hudba tisíců v kostele Povýšení sv. Kříže. Chvílemi rezonovalo hudbou celé tělo. Opravdu jedinečné provedení Mahlerova díla. Všichni účinkující si plně zasloužili aplaus ve stoje. Odvedli skvělé dílo....

 

foto: Jan Černo

Zahájení festivalu 2017

Prohlédnout

Slavnostní zahájení proběhlo tentokrát v parku G.Mahlera - průvodkyní odpolednem byla Veronika Paroulková, květiny k pomníku položila radní pro kulturu paní Ing. Jana Mayerová a zahrál Dechový orchestr ZUŠ Jihlava za řízení dirigenta Jana Noska.

foto: Jan Černo

Vernisáž výstavy Bratři Foerstrové

Prohlédnout

Vernisáž  výstavy obrazů a dokumentů Viktora a Josefa Bohuslava Foerstrových, která se koná v domě Gustava Mahlera v Jihlavě je mimořádně zajímavým počinem, který odhaluje neznámou polohu J.B. Foerstra.

 

foto: Jan Černo

Mahlerovská výstava v Kalištích u Humpolce

Prohlédnout D a s i r d i s c h e L e b e n „Pozemský život“ Dokumente zu Gustav Mahlers Schaffen und Rezeption- Dokumenty k tvorbě a recepci hudby Gustava Mahlera. Výstava dokumentů, fotografií a některých dosud nezveřejněných dopisů a prvních tisků Mahlerových skladeb byla zahájena v den Mahlerova výročí narození 7. července 2013 v 15.00 v Kalištích u Humpolce. Mimořádnou výstavu připravil ze své soukromé sbírky, která obsahuje unikátní exponáty včetně dopisů Almy Mahler, švýcarský badatel Walter Labhart. Výstava je otevřena v rodném domě Gustava Mahlera do konce prázdnin 2013.

Symphonic Queen

Prohlédnout Fotografie ze závěrečného koncertu festivalu Mahler-Jihlava 2013, který se uskutečnil pod širým nebem na Masarykově náměstí. Skladby skupiny Queen v symfonickém hávu představili zpěváci Hana Škarková, Marek Olbrzymek a Q VOX, Filharmonie Hradec Králové a dirigent Miloš Machek.

Koncert pro Gymnázium Jihlava

Prohlédnout Tradiční součástí festivalu je koncert pro studenty, tentokrát v podání Eben tria.

Lidové písně z Korutan

Prohlédnout Koncert festivalu Mahler-Jihlava 2013, lidové písně Korutan - Abe schaugn, Der Hahn von Onkel Giacometo, v podání Männerchor der Kärtner in Wien.

DIOD Jihlava

Prohlédnout Fotografie z představení opery/pantomimy o třech dějstvích Bohuslava Martinů: Divadlo Za bránou. Účinkovali: Sólisté HAMU, pantomima, sbor Bubureza, orchestr Quattro a dirigentka Valentina Shuklina.

Úspěšná spolupráce českých a německých hudebníků na festivalu Hudba tisíců v Jihlavě

Prohlédnout Společným koncertem Big bandu BOSCH Homburg a Pěveckého sdružení Gymnázia Jihlava pokračoval v sobotu 1. června mezinárodní hudební festival Hudba tisíců - Mahler Jihlava 2013. V programu, který pečlivě obě tělesa připravila, zazněly nejen muzikálové melodie, ale i hudba slavného autora filmových produkcí Ennio Moriconeho. V programu nechyběly ani Svobodovy písně z oblíbeného filmu Tři oříšky pro Popelku a samozřejmě zazněla i v Německu velmi populární Včelka Mája. Spolupráci obou těles hodnotili hudebníci z Německa jako naprosto skvělou a obdivovali pěvecké kvality sboru studentek a studentů Jihlavského gymnázia pečlivě připraveného Dagmar Němečkovou. V závěru předali pak všem účastníkům symbolické dary z města Homburg a poselství starosty i zemského rady.

Standing ovation pro mladé pěvce

Prohlédnout Vynikající výkony mladých laureátů pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech Joo-Anne Bitter /červené šaty/, Petry Vondrové /tmavovlasá/, Juraje Nociara /frak/ a Luboše Skaly /černá košile/, kteří přednesli árie a duety G.Verdiho, B.Smetany a R.Wagnera, ocenilo jihlavské publikum nadšeným potleskem, došlo i na standing ovation. Na dalším koncertu festivalu Mahler-Jihlava, který připoměl velká výročí světových skladatelů Wagnera a Verdiho, spoluúčinkovala Severočeská filharmonie Teplice se svým šéfdirigentem Alfonsem Scaranem.

Pocta Gustavu Mahlerovi

Prohlédnout IV. ročník setkání "Pocta Gustavu Mahlerovi" - dechové hudby v Kalištích u Humpolce 25. května. Ani ne právě ideální počasí nezkazilo skvělou atmosféru, kterou vytvořily dechové hudby ZUŠ Humpolec, MV Aigen a Mažoretky Třebíč.

Pietní akt

Prohlédnout Pietní akt a koncert Orchestru Tutti a dechového orchestru Dačice.

Zahajovací koncert 16.5.2013

Prohlédnout Zahajovací koncert festivalu Mahler Jihlava - Hudba tisíců 2013. Vyprodaný kostel Povýšený sv. Kříže odměnil bouřlivými ovacemi pěvkyni Kateřinu Hevelkovou, jihlavskou rodačku a Český národní symfonický orchestr pod taktovkou letošního jubilanta Libora Peška.

Koncert 25. 6. 2012

Prohlédnout Na festival Hudba tisíců Mahler Jihlava 2012 vystoupil s obrovským ohlasem i americký orchestr Napa Valley Youth Symphony se sopranistkou Carrie Hennessey a dirignetem Ming Lukem. Zazněly Mahlerovy Písně potulného tovaryše a Gershwinův Američan v Paříži.

Oratorium Mojžíš

Prohlédnout Oratorium Mojžíš na starozákonní texty sklidilo u diváků v Jihlavě obrovský úspěch.

Moravská filharmonie Olomouc, Pražský filharmonický sbor, Dětský sbor Zvoneček, OK Percussion Duo, Kateřina Kalvachová Šmídová, Ivan Kusnjer, Josef Zedník, Zdeněk Dryšl, Jan Šťastný. Dirigent Petr Vronský. Sbormistři Lukáš Vasilek, Pavel Jirák.

Vernisáž 7. června 2012

Prohlédnout Slavnostní zahájení výstavy bonsají Vivat léto v prostorách Hotelu Gustav Mahler.

Na koncertu 22. května se představili nejlepší účastníci mezinárodní pěvecké soutěže Jakuba Pustiny, na klavír je doprovodil Richard Pohl.

Zahajovací koncert 16. května 2012

Prohlédnout Zcela ojedinělý zahajovací koncert 11. ročníku festivalu Mahler Jihlava. Po Mahlerově 5. symfonii zazněla Čajkovského Předehra "1812", která letošní festival doslova "odpálila".

Zahájení 16. května 2012

Prohlédnout Slavnostní zahájení jedenáctého ročníku festivalu Mahler Jihlava - Hudba tisíců

Koncert 20. června 2011

Prohlédnout 9. symfonie Gustava Mahlera v podání New England Conservatory Youth Philharmonic Orchestra z Bostonu pod vedením dirigenta Benjamina Zandera

Koncert 16. června 2011

Prohlédnout sopranistka Sabina Zweiacker, barytonista Peter Sjunnesson, Malmö Academic Choir and Orchestra, řídil Daniel Hansson

Koncert 14.6. 2010

Prohlédnout Komorní filharmonie Vysočina zahrála pod taktovkou Jiřího Jakeše skladby Pavla Vranického.

Koncert 7.6. 2010

Prohlédnout Kubínovo kvarteto a klavírista Michal Bárta zahráli mimo jiné i Mahlerův kvartet.

Koncert 3. 6. 2010

Prohlédnout Schola gregoriana Pragensis se svým umělecký vedoucím Davidem Ebenem představili posluchačům Mariánské zpěvy.

Koncert 31. května 2011

Prohlédnout Koncert Duo Siempre Nuevo - před koncertem vystoupily úspěšné studentky ZUŠ Jihlava Marie a Terezie Charvátovy.

Koncert 24. května 2011

Prohlédnout Ensemble Variabile /Itálie/

Koncert 21. května 2011

Prohlédnout Setkání mládežnických hudeb ZUŠ Humpolec, ZUŠ Dačice a Mažoretky Třebíč v Kalištích u Humpolce.

Zahájení festivalu Mahler Jihlava 2011

Prohlédnout Úvodní koncert festivalu Mahler Jihlava 2011 na jihlavském náměstí.

Hrob Gustava Mahlera

Prohlédnout Pietní akt obyvatel Vysočiny u hrobu Gustava Mahlera ve vídeňském Grinzingu.

MAHLER GALA

Prohlédnout Jedinečný open air koncert Thomase Hampsona, Anne Sofie von Otter a Mahler Chamber Orchestra, který dirigoval Manfred Honeck.

Vojenská dechová hudba

Prohlédnout Rekonstrukce koncertu z roku 1875 v podání hudby Hradní stráže a Policie České republiky.

Recitál Thomase Hampsona

Prohlédnout Jedinečný recitál Thomase Hampsona s klavíristou Wolframem Riegrem v rodném domě Gustava Mahlera.

Zasazení růže Gustav Mahler

Prohlédnout Během oslav 7.7. 2010 byla zasazena nová odrůda růže GUSTAV MAHLER, kterou vypěstoval Ing. Urban ze Želešic u Brna.

Den Gustava Mahlera v Kalištích

Prohlédnout Oslava 150. výročí narození Gustava Mahler v Kalištích u Humpolce.

Socha Gustava Mahlera

Prohlédnout V den 150. výročí narození Gustava Mahlera byla v Jihlavě za přítomnosti prezidenta České republiky Václava Klause odhalena socha Gustava Mahlera.

Koncert 17.6. 2010

Prohlédnout Speciálně sestavený program přísloví z jihlavské radnice v podání vokálního souboru Octopus pod vedením Petra Daňka.

Mezinárodní setkání cimbálových hudeb 12. 6. 2010

Prohlédnout 10. ročník festivalu ve Vinohradech Sádek.

Koncert 10.6. 2010

Prohlédnout Houslistka Martina Bačová a klavírista Alexandr Starý provedli publikum českou a rumunskou hudbou.

Pocta Gustavu Mahlerovi 5. 6. 2010

Prohlédnout Setkání dechových hudeb.

Koncert 27. 5. 2010

Prohlédnout Eva Garajová, Lars Grünwoldt a Luxembourg Sinfonietta s dirigentem Marcelem Wenglerem

Koncert 25. 5. 2010

Prohlédnout Otvírání studánek Bohuslava Martinů v podání Pěveckého sdružení Campanula pod vedením Pavla Jiráka

Koncert 20. 5. 2010

Prohlédnout Dirigent Zdeněk Mácal a orchestr FOK zahráli Symfonii č. 1 Gustava Mahlera

Zahajovací den 18. 5. 2010

Prohlédnout Slavnostní zahajovací den festivalu Mahler Jihlava – Hudba tisíců 2010

Jihlava plná Mahlera 2010

Prohlédnout Celá Jihlava se v době festivalu „oblékla“ do Mahlera
jihlava.cz
kr-vysocina.cz
mkcr.cz