Gustav Mahler Festival
Menu
Program
15
00
  OC City Park JIhlava
   13. květen

Koncert pro maminku!!!

  • Lidové i muzikálové melodie

Účinkující:

  • Český chlapecký sbor Boni Pueri


19
00
  Povýšení sv. Kříže
   16. květen

Slavnostní zahajovací koncert

  • Gustav Mahler - Symfonie č. 4, G dur

Účinkující:

  • Lucie Silkenová - soprán
  • Filharmonie Brno
  • Petr Altrichter - dirigent

Cena:

  • 300,-

Pozn.: senioři a studenti 50% sleva

Koupit vstupenky


19
00
  Gotická síň Radnice
   22. květen
  • Leoš Janáček - Suita pro smyčcový orchestr
  • Edwar Elgar - Serenade for Strings in E minor
  • John Ireland - Concertino pastorale pro smyčcový orchestr
  • Edvard Hagerup Grieg - Suita "Z časů Holbergových", op. 40

Účinkující:

  • Komorní orchestr Leoše Janáčka
  • Jakub Černohorský - umělecký vedoucí

Cena:

  • 150,-

Pozn.: senioři a studenti 50% sleva

Koupit vstupenky


19
00
  Povýšení sv. Kříže
   28. květen

Skladby pro Jihlavské konšely

  • Giovanni Croce - Laudate Dominum in Sanctis eius à 8 vocum
  • Jacobus Handl Gallus - Missa super "Sancta Maria" pro šest hlasů
  • Kyrie - Christe - Kyrie - Gloria
  • Claudio Monteverdi - Zefiro torna, e´l bel tempo rimena
  • Carlo Gesualdo da Venosa - Morro, lasso
  • Phillippe de Monte - Peccantem me quotidie
  • Jacobus Handl Gallus - Missa super "Sancta Maria"
  • Sanctus Benedictus Agnus Dei
  • Franz Sale - Dialogismus octo vocum de amore Christi à 8

Účinkující:

  • Octopus Pragensis
  • Petr Daněk - umělecký vedoucí

Cena:

  • 150,-

Pozn.: senioři a studenti 50% sleva

Koupit vstupenky


19
00
  Gotická síň Radnice
   31. květen
  • Georg Friedrich Händel - Sonáta F - dur pro housle a B.c.
  • Wolfgang Amadeus Mozart - Vídeňská sonatina č. 4
  • Jan Křtitel Vaňhal - Sonáta pro housle a cembalo d - moll, op. 43, č. 3
  • Arcangelo Corelli - Variace La Folia pro housel a B.c.
  • Joseph Haydn - Sonáta pro housle a cembalo č. 1 C - dur
  • Leopold Koželuh - Baletní suita z baletu "La Ritovata Figlia di Ottone II"
  • Nicola Matteis - Aria Amorosa, Ground pro housle a B.c.
  • Original Scottish Airs

Účinkující:

  • Jiří Sycha
  • Filip Dvořák

Cena:

  • 150,-

Pozn.: senioři a studenti 50% sleva

Koupit vstupenky


18
00
  Povýšení sv. Kříže
   5. červen

Koncert Kraje Vysočina

  • Giulio Caccini (upr. P. Libergen) - Ave Maria
  • Antonín Rejcha - Te Deum Laudamus
  • Wolfgang Amadeus Mozart (upr. V. Popelka) - Malá noční hudba
  • Bedřich Smetana - Vltava; Proč bychom se netěšili
  • Česká lidovka (upr. M. Raichl) - Ty bysterský zvony
  • Georg Friedrich Händel - Hallelujah
  • Anonym - Alta trinita beata
  • Šimon Brixi - Magnificat
  • Giovanni Croce - Cantate Domino
  • Georg Philipp Telemann - Laudate Jehovam omnes gentes
  • Maurice Duruflé - Ubi caritas
  • Franz Xaver Tost - Memento Domine David
  • Gabriel Fauré - Cantique de Jean Racin
  • Charles Gounod - Ave verum
  • Stanislav Šurin - Gloria
  • Ĺudový pieseň (upr. L. Weisser) - Boloráz, boloráz
  • Ĺudovít Rajter - Ja keď sa Janoško na vojnu bral
  • Milan Novák - Tancuj, tancuj
  • Sylvie Bodorová - Ja ra laj
  • Eugen Suchoň - Aká si mi krásná

Účinkující:

  • Český chlapecký sbor Boni Pueri (Jaroslav Šlais, Pavel Horák)
  • Bratislavský chlapčenský zbor (Magdaléna Rovňáková, Gabriel Rovňák ml.)

Cena:

  • 200,-

Pozn.: senioři a studenti 50% sleva



19
00
  Gotická síň Radnice
   7. červen
  • Gabriel Fauré: Après un rêve
  • Antonio Vivaldi - Cello Sonata No. 5 in E minor, RV 40
  • Pyotr Ilyich Tchaikovsky - Valse sentimentale Op. 51, No. 6
  • Manuel de Falle: Suite populaire espagnole
  • Maurice Ravel - Pièce en forme de Habanera
  • Franz Schubert - Sonata in A minot D. 821 Arpeggione
  • Pablo Casals - Song of the Birds

Účinkující:

  • Miriam Rodriguez Brüllová
  • Petr Nouzovský

Cena:

  • 120,-

Pozn.: senioři a studenti 50% sleva

Koupit vstupenky


19
00
  Hotel Gustav Mahler
   12. červen
  • Robert Schumann - "Die beiden Grenadiere", op. 49, No. 1
  • Gustav Mahler - "Nicht Wiedersehen" from Des Knaben Wunderhorn
  • Richard Strauss - "Traum durch die Dämmerung", op. 29, No.1
  • Gustav Mahler - Der Tamboursg´sell; Rheinlegendchen; Wer hat dies Liedlein erdacht?
  • Antonín Dvořák - Cigánské melodie, op. 55
  • Christoph Willibald von Gluck - Che faró senza Eurydice
  • Don Giovanni - "Fin ch´han dal vino"
  • Wolfgang Amadeus Mozart - Papageno ("Der Vogenfänger")
  • Georg Friedrich Händel - Rinaldo (Lascia ch´io pianga)
  • Wolfgang Amadeus Mozart - Le nozze di Figaro (Voi che sapeta)
  • Don Giovanni - Vedrai carino
  • Wolfgang Amadeus Mozart - Leporellos aria from "Don Giovanni"
  • - Figaros recitativo and aria from "Le nozze di Figaro"
  • - Mustafas aria from "L´italiana in Algeri"
  • - Papageno (Papa duet; Bei Männern)
  • - Don Giovanni (La ci darem)

Účinkující:

  • Tadeáš Hoza
  • Zdislava Bočková
  • Artur Mateusz Garbas
  • Lucie Vagenknechtová
  • Ahmad Hedar

Cena:

  • 120,-

Pozn.: senioři a studenti 50% sleva

Koupit vstupenky


19
00
  Gotická síň Radnice
   14. červen
  • Maurice Ravel - Le tombeau de Couperin pro hoboj a harfu
  • Isaac Albeníz - Suita espagnole pro harfu a klavír
  • Pavel Haas - Suita pro hoboj a klavír
  • Jiří Gemrot - Trio pro hoboj, harfu a klavír

Účinkující:

  • Vilém Veverka - hoboj
  • Kateřina Englichová - harfa
  • Martin Kasík - klavír

Cena:

  • 150,-

Pozn.: senioři a studenti 50% sleva

Koupit vstupenky


18
00
  Povýšení sv. Kříže
   16. červen
  • Gustav Mahler: Symfonie č. 9

Účinkující:

  • Boston Youth Symphony Orchestra
  • Benjamin Zander

Cena:

  • 250,-

Pozn.: senioři a studenti 50% sleva

Koupit vstupenky


19
00
  Gotická síň Radnice
   18. červen
  • Leoš Janáček: Zápisník zmizelého, Písně, Po zarostlém chodníčku

Účinkující:

  • Jaroslav Březina
  • Sylva Čmugrová
  • Anna Trahová
  • Martin Kasík

Cena:

  • 150,-

Pozn.: senioři a studenti 50% sleva

Koupit vstupenky


18
00
  Park Gustava Mahlera
   21. červen

Koncert k výročí Československé republiky

  • Josef Suk - V nový život
  • Bedřich Smetana - Vltava; Předehra k opeře Libuše; Česká píseň

Účinkující:

  • Pěvecké sdružení Campanula Jihlava
  • JSPS Melodie Jihlava
  • PS Slavoj Chrudim
  • PS Záboj Pelhřimov
  • PS Vlastislav Heřmanův Městec
  • Ženský sbor Golčův Jeníkov
  • Pěvecký sbor Doubravan Chotěboř
  • PS Foerster Sokola Jihlava
  • Sbor Slavík - Pacov
  • Pěvecký sbor Čech a Lech Humpolec
  • Svatopluk smíšený sbor Žďár nad Sázavou
  • Pěvecké sdružení Gymnázia Jihlava
  • Filharmonie Hradec Králové
  • Smyčcový orchestr ZUŠ Jihlava
  • Jan Nosek a Marek Štilec - dirigenti



Doprovodné akce

Změna programu vyhrazena.