Gustav Mahler Festival
Menu
Novinky
15.
02.2018
Prolog festivalu Mahler-Jihlava Hudba tisíců 2018 již 10. dubna

Moc se omlouváme našim věrným návštěvníkům, trochu se nám zasekla festivalová brožura, ale už brzy jí najdete ve svých schránkách a na tradičních místech. V krásném sále Deylovy konzervatoře proběhne 10. 4. od 19:30 prolog festivalu, koncert vynikající klavíristky Ingrid Fuzjko Hemming.


31.
08.2017
Epilog festivalu 4. říjen 19,00 gotická síň radnice Jihlava

Pořad Královna zpěvu Ema Destinnová  zakončí letošní ročník festivalu Hudba tisíců. Mezzosopranistka Andrea Tögel Kalivodová, klavíristka Ladislava Vondráčková a herečka Barbora Šporclová Kodetová představí slavné árie a písně, stejně jako zajímavý život slavné pěvkyně. Vstupenky jsou k dispozici v Info centru Jihlava, nebo je lze rezervovat na info@mahler2000.cz. Cena 200/100 Kč.


31.
07.2017
Výstava Martin Beck - Lidská duše v Kalištích

Stále můžete v Kalištích u Humpolce navštívit výstavu Martin Beck - Lidská duše. Unikátní portréty známých osobností budou k vidění ještě do 22. srpna.


07.
07.2017
Vernisáž výstavy Martin Beck - Lidská duše ukončila festival Mahler-Jihlava

5. července v Kalištích u Humpolce - tradiční sázení růží, krásná výstava a pohodové odpoledne s výbornými muzikanty (P.Lisý, M. Dvořák a H. Žaloudek) a skvělými moučníky paní Lidušky v rodném domě Gustava Mahlera. Díky všem!


28.
06.2017
Slavnostní závěrečný koncert se povedl!

Koncertem Chicago Youth Symphony Orchestra pod taktovkou Allena Tinkhama skončil včera hlavní program festivalu Hudba tisíců Mahler-Jihlava 2017. Zaplněný kostel aplaudoval mladým hudebníkům, kteří se odměnili 3 přídaky. Celý večer byl přehlídkou krásné hudby a skvělého propojení podia a publika! BRAVO!! Příští týden 5. července nás v 15:00 čeká mimořádná výstava - fotograf Martin Beck, je znám svou černobílou unikátní technikou portrétů. Autobus z Jihlavy odjíždí ve 14:00 od hotelu Gustav Mahler.


21.
06.2017
Letní hymna z Malmö

Další krásný koncert v podání umělců ze Švédska, závěrečný přídavek Letní hymna byl opravdu dojemný!


20.
06.2017
Zelená Hora 19. 6. 2017 Malmö Academic Choir and Orchestra


16.
06.2017
Máme radost ze skvělých umělců, kteří vystupují na festivalu!

Omlouvám se, ale zcela vyjímečně nedám do aktuality foto umělců, ale "otců zakladatelů" na fotografii je totiž vidět, že jsme opravdu nadšení z výkonu umělců i z radosti publika !!! Díky všem i Honzovi Černo za tohle foto!


14.
06.2017
Koncert Bosch Streichersolisten pomohl Nemocnici Jihlava

Smyčcový orchestr Bosch ze Stuttgartu vystoupil v rámci mezinárodního festivalu „Mahler Jihlava - Hudba tisíců“ na benefičním koncertě v Jihlavě

Firma Bosch Diesel s.r.o. a její zaměstnanci podpořili výnosem z koncertu Urgentní příjem Nemocnice Jihlava

Jihlava – Firma Bosch Diesel s.r.o. a Smyčcový orchestr Bosch (Bosch Streichersolisten) ze Stuttgartu uspořádaly společně 10. června 2016 v Horáckém divadle v Jihlavě velmi úspěšný benefiční koncert. Více než 250 návštěvníků, mezi nimi významní hosté a zaměstnanci jihlavského závodu firmy Bosch, zaplnilo koncert do posledního místa. Vystoupení Sboru Bosch se konalo v rámci mezinárodního hudebního festivalu „Mahler Jihlava - Hudba tisíců“. Na programu koncertu byla klasická díla Gioacchina Rossiniho, Josepha Schuberta, Antonína Dvořáka a Wolfganga Amadea Mozarta, jako sólistka se představila Kristina Fialová.

Mezi řadou významných hostů uvítal na zahájení koncertu Ralph Carle, obchodní ředitel Bosch Diesel s.r.o., mimo jiné i senátora Parlamentu ČR Miloše Vystrčila,poslankyni Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a náměstkyni hejtmana KrajeVysočina Janu Fischerovou, primátora statutárního města Jihlavy RudolfaChloupka a náměstkyni primátora statutárního města Jihlavy Janu Mayerovou.


14.
06.2017
Jan Černo na scéně aneb fotograf vyfotografován!

Návštěvníci koncertů ho dobře znají už hodně let, náš báječný fotograf Jan Černo, který skvěle fotí všechny koncerty a akce, byl zachycen  neúnavným návštěvníkem a cyklistou  Miroslavem Svatošem. A už to vím, Jan Černo fotí náš festival už 10. rokem - díky.


Stránka: 1 | 2 | 3 | 4 | 5