12. 5. 2019 Koncert pro maminku!

Koncert pro maminku v CityParku 12. 5. 2019

Prohlédnout

Nejen pro maminky uspořádal festival Mahler Jihlava Hudba tisíců 2019 a CPI Jihlava Shopping v prostorách CityParku příjemné odpoledne s koncertem, šampaňským, dárečky pro maminky i děti. V publiku byli i tatínkové, babičky a všichni si koncert souboru Cantarina Clarinete báječně užili!. foto: Jan Černo

21. května 2013

Prohlédnout Dechberoucí vystoupení Českého filharmonického kvarteta a mladé talentované violoncellistky Marie Charvátové.

Adresát Milena Jesenská

Prohlédnout

Den se zpívajícícmi klarinety na festivalu Mahler Jihlava 2014. Nejdříve koncert na jihlavském gymnáziu, potom pořad o Mileně Jesenské a nakonec jazzové nocturno, to vše stihl soubor Cantarina clarinete. Na snímcích vše zachytil dvorní fotograf festivalu Jan Černo.

Cyklojízda 17. 6. 2012

Prohlédnout Desítky cyklistů se v rámci festivalu Mahler Jihlava 2012 vydaly po trase Kaliště u Humpolce - Jihlava, aby připomněly zálibu slavného skladatele v poznávání přírody a turistice.

Cyklojízda po stopách Gustava Mahlera 2014

Prohlédnout

Cyklovýlet po stopách Gustava Mahlera z Kališť u Humpolce do Jihlavy se uskutečnil 15. 6. 2014. Znovu dojela jako první skupinka vedená primátorem Jihlavy Ing. Vymazalem. Foto: Jan Černo

Evropan Gustav Mahler 2014

Prohlédnout

Tradiční setkání mládežnických dechových hudeb proběhlo v sobotu 31. května v rodné obci Gustava Mahlera - Kalištích u Humpolce. Počasí se vydařilo a nálada byla skvělá. Zasazena byla i další růže do Mahlerovského rozária, tentokrát odrůda Benjamin Britten. Foto: Jan Černo

Koncert 10. 6. 2014 - Zamilovaný slavík

Prohlédnout

Zamilovaný slavík aneb klenoty barokní hudby, pořad který pro festival Mahler Jihlava 2014 připravily flétnistka Jana Semerádová a cembalistka Monika Knoblochová. Skvělou interpretací a výrazem dokázaly, jaké poklady se v tzv. hudbě skrývají. Foto: Jan Černo

 

Koncert 19. 5. 2014 - Kaliště u Humpolce

Prohlédnout

Pocta vídeňských orchestrů Mahlerovi - Katarzyna Holysz - soprán, Wiener Concert-Verein, Jurek Dybal - dirigent - mezinárodní hudební společnost se sešla v rodném domě Gustava Mahlera v Kalištích u Humpolce, aby vzdala hold světovému skladateli. Ve vyprodaném sále zazněly skladby Jana Václava Stamice, Henryka Góreckého, Manuela Kerera a samozřejmě Gustava Mahlera.

Kostel sv. Jakuba 28.5.2014

Prohlédnout

Nádherný festivalový koncert v podání Pěveckého sdružení Campanula, varhaníka Petra Sobotky a sbormistr Pavla Jiráka. Zejména Stabat mater J.B.Foerstra bylo pro nadšené posluchače mimořádným zážitkem.

Neznámé písně i světové melodie v podání mladých pěvců

Prohlédnout

Úvodní koncert červnové části festivalu Hudba tisíců v zaplněném sále hotelu Gustav Mahler přinesl písňový večer Mahlerových současníků, následovníků či přátel v podání pěveckého mládí -Petra Froese, Tereza NovákováFelix Rumpf za skvělého klavírního doprovodu zkušenéLadislavy Vondráčkové.

Prolog festivalu 18. března Velká gotická síň radnice

Prohlédnout

Lahodné víno, krásná hudba a spokojení návštěvníci - takový byl prolog festivalu Mahler-Jihlava.

Umělci Anna Trahová, Luboš Skala a Ivana Michalovičová, moderátor Lukáš Hurník a tým Radniční restaurace vytvořili v nádherné gotické síni jedinečný večer.

Akce 16. 5. 2014

Prohlédnout

Tradiční pietní akt v parku Gustava Mahlera u jeho pomníku. Mahlerovský den pokračoval akcemi v jihlavském Domě Gustava Mahlera - představením publikace "Nikdy zcela neodešli - jihlavští Němci" a vernisáží multimediální výstavy fotografií Zdeňka Chrapka "Dirigenti".

Vernisáž

Závěrečný koncert 2014

Prohlédnout

Závěrečný koncert festivalu Mahler Jihlava Hudba tisíců 2014 patřil Janáčkově filharmonii Ostrava, kterou řídil Oliver Donányi. Sólistou Dvořákova violoncellového koncertu byl charismatický Jiří Bárta. Foto: Jan Černo

jihlava.cz
kr-vysocina.cz
mkcr.cz