Gustav Mahler Festival
Menu
Zpravodajství z festivalu
29.
06.2016
Polský orchestr z Krakova uzavírá letošní jubilejní patnáctý ročník festivalu Hudba tisíců

Koncertem orchestru Sinfonietta Cracovia a dirigenta Jurka Dybała z Polska (mimochodem je členem Vídeňské filharmonie) vrcholí ve středu 6. července v 15. 30 mezinárodní hudební festival Hudba tisíců - Mahler Jihlava 2017. Orchestr, který získal skvělé renomé svými výkony v oblasti romantické i novější hudby a je oceňován takovými osobnostmi jako je Krzysztof Penderecki, zahraje v rodném domu Gustava Mahlera v Kalištích u Humpolce tvorbu Antonína Vranického (Kvintet č. 2, op. 8), Franze Schuberta (úprava smyčcového kvartetu „Smrt a dívka“  pro orchestr Gustava Mahlera) a Pendereckého „Tři skladby ve starém stylu“. Ještě před koncertem bude zahájena ve spolupráci s neziskovou organizací Zámek Liteň výstava o Jarmile Novotné, která je nazvána Jarmila Novotná: Operní diva. Členové polského orchestru a jejich dirigent Jurek Dybał  zasadí i symbolickou mahlerovskou růži – speciálně vybraný kultivar Constance ze šlechtitelské dílny David Austin.

 


23.
06.2016
Jihočeská komorní filharmonie v Jihlavě

Krásný a zajímavý program přivezla do Jihlavy Jihočeská komorní filharmonie pod taktovkou Hansjörga Albrechta. Po melancholickém Adagiettu Gustava Mahlera zazněla světová premiéra 1. symfonie Dorothey Hofmann za účasti autorky a nakonec se představil skvělý hobojista Martin Daněk v koncertu Richarda Strausse. Gratulujeme a díky!


20.
06.2016
Festival Mahler Jihlava 2017

Tak se nám to krásně prolíná finišujeme s festivalem 2016 a zároveň s přípravou 16. ročníku. Jestli se vše povede bude opravdu skvělý. Na zahajovací koncert jednáme se Symfonickým orchestrem hl.m. Prahy FOK a jejich hlavním hostujícím dirigentem Jac van Steenem. Oslavíme výročí J. V. Stamice s "jeho orchestrem" z Mannheimu a věříme, že se povede koncert pěvecké hvězdy - velkého přítele festivalu a milovníka hudby Gustava Mahlera - ale víc neprozradíme.mahler-skladacka-2.png