Gustav Mahler Festival
Menu
Zpravodajství z festivalu
07.
07.2016
Patnáctý ročník festivalu Hudba tisíců zakončil koncert polského orchestru

 

Koncertem orchestru Sinfonietta Cracovia s dirigentem Jurkem Dybałem skončil  6. července 2016 letošní patnáctý jubilejní ročník festivalu Hudba tisíců – Mahler Jihlava 2016. Vynikající polský orchestr zahrál v rodném domě Gustava Mahlera skladby Pendereckého, Vranického a Schuberta. Ještě předtím proběhla v Kalištích u Humpolce v rodném domu Gustava Mahlera vernisáž výstavy o Jarmile Novotné ve spolupráci se Společností Zámek Liteň a polští hosté spolu se zástupkyní Zámku Liteň zasadili symbolickou mahlerovskou růži.

 


07.
07.2016
15. ročník festivalu HUDBA TISÍCŮ Mahler-Jihlava 2016 skončil!

Sázení růže, vernisáž výstavy o Jarmila Novotné a koncert polského orchestru Sinfonietta Krakow s dirigentem Jurkem Dybalem uzavřeli v rodném domě Gustava Mahlera jubilejní ročník festivalu. Děkujeme všem umělcům i návštěvníkům, partnerům a mecenášům a těšíme se na další setkávání!


29.
06.2016
Polský orchestr z Krakova uzavírá letošní jubilejní patnáctý ročník festivalu Hudba tisíců

Koncertem orchestru Sinfonietta Cracovia a dirigenta Jurka Dybała z Polska (mimochodem je členem Vídeňské filharmonie) vrcholí ve středu 6. července v 15. 30 mezinárodní hudební festival Hudba tisíců - Mahler Jihlava 2017. Orchestr, který získal skvělé renomé svými výkony v oblasti romantické i novější hudby a je oceňován takovými osobnostmi jako je Krzysztof Penderecki, zahraje v rodném domu Gustava Mahlera v Kalištích u Humpolce tvorbu Antonína Vranického (Kvintet č. 2, op. 8), Franze Schuberta (úprava smyčcového kvartetu „Smrt a dívka“  pro orchestr Gustava Mahlera) a Pendereckého „Tři skladby ve starém stylu“. Ještě před koncertem bude zahájena ve spolupráci s neziskovou organizací Zámek Liteň výstava o Jarmile Novotné, která je nazvána Jarmila Novotná: Operní diva. Členové polského orchestru a jejich dirigent Jurek Dybał  zasadí i symbolickou mahlerovskou růži – speciálně vybraný kultivar Constance ze šlechtitelské dílny David Austin.

 mahler-skladacka-2.png